2017’ye Elveda Ederken..

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Yılın Son yazısı ile karşınızdayım.

Herkes gibi bende şuan yeni yılın bitişini ve yaptıklarımı düşünüyorum. Belki de sadece ben düşünüyorumdur 🙂

Diğer yıllarıma kıyasla daha sakin bir yıl bitişi oldu. Aslında bu durum şuan ki yoğunluğumdan da olabilir.

Bu yılda yaşadığım güzel anılarımı paylaşacağım 2017 yılıma hoş geldiniz.

İyi Okumalar.

Senenin en önemli ve güzel olayına TÜRKSAT ‘ta işe başlamayı ekleyebilirim. e-Devlet Bilgi Toplu Direktörlüğünde şuan 10 ayı devirdik. Neredeyse 1 yıl. Muhteşem insanların olduğu ekibimizde, muhteşem işler çıkardığımıza inanıyorum. Benim için senenin en güzel hediyesi kesinlikle bu.

DRVhM7-X0AAdjjf

Bu yıl Kıbrıs ‘a gittim. Toplantı ve sonrası gezi olan yolculukta olsa Kıbrısı görmek güzel.

kibrisa-yerlesmek

Diğer sene için bakalım kaç ülke değiştirebileceğiz 🙂

Tatil için Antalya Kemer’i seçtik ve 5 günlük sakin günler geçirmek güzel. Bu yolculukta yanımda olan Umut VAPUR arkadaşıma da sonsuz teşekkürleri sunarım.

Web Servis yapısını REST ve SOAP’ın aslında dünyada çok önemli yere sahip olduğunu, Android ‘in güzelliklerini ya kısaca HTTP ve HTTPS portlarının dahi kullandığınızda ne kadar tehlikeli ve muhteşem portlar olduğunu gördüğüm bir sene oldu.

Bir kaç proje yaptım. Mesela Android’te Whatsapp tarzı bir chat uygulaması, Not uygulaması, TYT YKS uygulaması, Döviz kurları gibi 8 proje yazdım. Sanırsam seneye arttırma yoluna gideceğim gibi görünüyor.

Seneyi 6 Kitap okuyarak kapattım. (Yazıyla bile az ve şuan bunu yazarken üzülüyorum. Kitaplar;

Steve JOBS, Simyacı, Liseden Arkadaşlar,Olağanüstü bir gece, Bazı kelimeler çok güzel, İnovasyon Seferi)

Asana ile proje yönetimi öğrenmek harika bir hediye oldu. Git ile kodlarımı kontrol etmekte bir o kadar eğlenceli.

2017 yılında Blog ile ilgili ise 22 yazı yazmışım. Aşağıda ise 2017 yılı gelen kullanıcı ve yazılarımın okunma istatistiği bulunmakta. 200.000’e yaklaştık. Sanırsam her sene 2 katı olarak gidiyoruz.

 2017-12-30_20h38_24

Film olarak Tahminen 40 film ve 5 yabancı dizi bitirdim. Listemde film olarak ilk sırada AYLA ve yabancı olarak LOGAN filmleri bulunmakta. AYLA cidden beni çok şaşırtan muhteşem bir filmdi. LOGAN ise Hugh Jackman’a bir veda ve iki filmde de ortak yan küçük kızlarımızın oyunculukları muhteşem. Dizi olarak ise Kesinlikle Daredevil 2. sezon !

24294371_1411544485609435_6482823277120161839_n

Ek olarak 2017 yılında 10 kez Tiyatro’ya gittim. Son aylarda gidemediğim için üzülüyorum da bunu da 2018 ‘de telafi edeceğiz artık.

Spor olarak Halı Saha maçlarına döndüm. Hafta’da fırsat buldukça 1 maça katılmaya çalışıyorum. Masa Tenisi de yaz aylarının vazgeçilmezi. Ve Eskişehir’de Türkiye ‘mizin maçını (Her ne kadar İzlandaya 3-0 kaybettiğimiz maç olsa da) izlemek harika bir anıydı.

Şarkı olarak ise ( Çelik Dongi Dongi -> (Tabiki de Şaka ) ) yabancı olarak Sia – Elastic Heart ve Sıla – Yan Benimle en sevdiğim şarkılardır. Seneye bakalım hangileri olacak.

Bu yazı dizimde belki daha çok şeyler vardır. Hatta 2018 planlarımı da eklemeyi düşündüm ama Asanada bunların listesini yapıp seneye kaçını başardığımı anlatacağım.

Hatalarım olarak ise sanırsam bir işe başladığımda bazen pes edebiliyorum. Artık bunu yapmamayı da öğrenmeye başladım. Bu da güzel bir şey.

———————————————

2017 Yılı Size ve ailenize güzel şeyler getirdiğini umuyorum. 2018 yılı ise inandığınız ve istediğiniz şeyleri başarabileceğiniz bir yıl olmasını diliyorum.

———————————————

The End.

Yazar: umiitkose

1 thought on “2017’ye Elveda Ederken..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir