Bootstrap Nedir ?

Herkese Merhaba yaz tatili başladı bende fırsat buldukça bloga birbirinden güzel yazılar eklemek istedim. Açık kaynak kodlu, ücretsiz bir CSS frameworktür, tasarım aracı olan Bootstrap ile başlamak istedim. Artık Tasarım dahil herşey kolaylaşmaya başladı. Bootstrap’ta bizim için kolaylaştırıcı bir framework’tür. Telefon Tablet gibi tüm cihazlarda uyum sorunu olmadan dilediğiniz gibi tasarım yapabiliceğiniz bu framework’te Bir site için gerekli olan tüm elemenleri (form ögeleri, etiketler, tablolar, uyarı ve bilgi metinleri, navigasyon bar, sayfalandırma modülü, açılan menüler, farklı özellikte butonlar vb bir çok tasarım ögesini) içinde bulabiliceksiniz. Bootstrap Tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmaktadır desek yanlışta demeyiz. Ayrıca Twitter yapımıdır.

Bootstrap Kullanarak Neler Yapabiliriz ?

 Bootstrap kullanarak bir web sitesi için gerekli olan tüm öğeleri tasarlayabilirsiniz. Tablo,buton, navigasyon bar, sayfalandırma daha da aklınıza ne gelirse bunları sadece bootstrap kodunu kullanarak kopyala yapıştır ile aktif hale getirebilirsiniz. elementler

 

Bootstrap’ı nasıl kullanırız ?

Öncelikle sayfamız HTML5 ve  Bootstrap için ana css dosyası ve jquery scriptini de sayfanıza eklemelisiniz. İstersenizde getbootstrap.com’da direk css’e site adresi yönlendirmesi vererek site içinden component’lerinizi aktif edebilirsiniz.

İndirip’te html kodunuza dahil etmek için ise ;

CSS dosyası yolu: <link href=”dist/css/bootstrap.css” rel=”stylesheet”>

Bootstrap js dosyası yolu:    <script src=”dist/js/bootstrap.min.js”></script>

kullanabilirsiniz.

Hazır Bir şablon üzerinde kullanımını incelemek isteyenler için..

asd

Yazar: umiitkose

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir