XIX. Türkiye’de İnternet Konferansı, Hayat’ımın İlkleri ve İzmir Gezisi

Herkese Merhaba.Artık yazılar yazmaya uygun yazılar var elimde..

Öncelikle İnternet Konferansı ile ilgili yazı ile başlıycağım. Ahmet Anıl Müngen’in tavsiyesi ile öğrendiğim bu konferans’a abinin “Hadi Sende yazı yaz, Boş durma..” demesi ile başladı herşey kabul ediyorum.Yaz döneminde uğraştığım bir uygulama ile bende başladım yazmaya. Bildirim bitince yolladım ve güzel bi süreç’ten sonra kabul edildiğini mesajı geldi. Artık Yaşar Üniversitesi’ne bildirimi sunmaya gidebilirim 🙂

26.11.2014 Çarşamba Günü düştük yine yollara.. Öncelikle İzmir’e ilk geldiğimde göze çarpan ilk izlenimim insanlar’ın bir koşturması yok bir hayat telaşı yok. Sakinler.. Ulaşım olarak çok basit bulduğum,İzban’ın yavaş olduğu ve istenilen yerlere metro kullanılarak varılabilmesi benim en sevdiğim kısmıydı.. Tabi benim gitmek istediğim yerler için.. Kaldığım Ege Üni. Konukevine vardığımda ilk gün dinlenmeyi tercih ettim. Birazcıkta akşam yürüyüşü ile günü bitirdim.

27.11.2014 Sunum Heyecanı ile tanımlayabilirim. Öncelikli Olarak Doç.Dr.Mustafa Akgül Hocam’ın çok güzel bir tespiti ile başladı sunum. İnternet Yaşamdır ! Türkiye İnterneti Ne kadar Doğru Kullanıyor ? sorusu gerçekten güzel ve düşündüren bir soruydu. http://inet-tr.org.tr/inetconf19/inet-tr14-acilis-S.pdf Mustafa Hoca’nın sunum’una buradan erişebilirsiniz. Katılım olarak biraz sönük geçen bir etkinlik olucağı ilk günden belliydi. Yaşar üniversitenin ise misafirperverlik olarak elinden geleni yapması çok güzeldi.Yaşar Üni. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz hocamızın ekibine teşekkürü, internet hakkında bilgileri ile devam eden konferans’ta en son Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Barkan’ın konuşması ile açılış konuşmaları bitti. Rektörün Artık misafirliğiniz buradan içeri girdikten sonra bitti diyip biz kampüsümüzde sigara içmeyen bir üniversiteyiz bir kaç kuralımıza dikkat edin demesi gerçekten çok güzel bir davranıştı. Çok güzel ve samimi bir konuşması vardı. Müzik dinletisi sonrası benim için ilk heyecan başladı. Öncelikli olarak bir Şehir Portalı sistemi geliştirdim yaz staj’ımda. Şehirler hakkında tanıtıcı bilgilere, geçmişine, gelenek ve göreneklerine, kahramanlarına kısacası bir şehiri şehir yapan tüm özellikleri ele almaya çalıştığım bir uygulama oldu.

http://inet-tr.org.tr/inetconf19/ozet/57.html Burada makale ve sunum’a ulaşabilirsiniz. Buradan da sunum’a https://prezi.com/ax5ptqja_e6v/xix-internet-konferansi/ .. Özeleştiri yapmaya gelirsek eksiklerim olduğu ama ilk sunum çalışmam olduğu için ve bir ilki böyle bir yerde yaşadığım için mutluyum. Biraz hızlı gittiğimi düşünüyorum. En büyük etki de katıldığım 10 konferans’ta en küçük konuşmacı bendim. Tüm konuşmacılar okullar’ından mezun olmuş ya iş hayatına atılmış ya da bir üniversitenin yüksek lisansında öğrenci veya üniversitenin belirli yerine gelmiş saygın kişilerdi.

Bugün geri kalanda bir kaç sunuma daha girdim. http://inet-tr.org.tr/inetconf19/ linkinde diğer yazılara hatta yakında sunumlar da eklencektir. Erişebilirsiniz. Geri kalan günlerin yarısı izmir gezisi yarısı ise konferans’ta geçti. Benim için gerçekten çok önemli bir konferans oldu. Bazı anlar vardır ki sizin  bakış açınızı açar ve daha büyük bir alana bakmanızı sağlar. Burasıda aynen benim için oldu. Artık tüm eksikliklerimi görüp daha hızlıca ve anlıyarak iş yapmam gerektiğini farkettim. Bana açmış olduğu engin tecrübeleri, fikirleri ve deneyimleri ile buraya gelmemde önemli rol oynayan Ahmet Anıl Müngen’e de çok ama çok teşekkür ederim. İlgi çekici bir blog olarak https://amungen.wordpress.com/ onun linkinide koyuyorum. İnceleyebilirsiniz 🙂

Konferans ve İzmir ile ilgili resimlere de Buradan Erişebilirsiniz.

Yazar: umiitkose

1 thought on “XIX. Türkiye’de İnternet Konferansı, Hayat’ımın İlkleri ve İzmir Gezisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir