Bilgelik Yolu

Herkese Merhaba,

Zaman geçiyor değil mi ? Hiç  aynı kalmıyor. Hayatınız boyunca yaşlanan bir kişi olacaksınız. Peki nasıl yaşlanmak istersiniz ? Hayali Kahramanları çok seven biri olarak sanırım hep “Bilge” lafına hayran kalmışımdır. Ne büyük bir lüks değil mi birine Bilge demek.

Bilgenin Sözlükteki Anlamı : 

/*

her şeyi bildiği gibi, bildiği şeyleri de iyi ve sağlam bilen, bilgisini kendisi ve başkaları için en yararlı bir biçimde kullanabilen, iyi ahlaklı, olgun kimse.

*/

 

Okudukça ne kadar güzel bir söz olduğunu daha iyi anlıyorum.

Tekrardan Merhaba, sanırım 3 – 4 yıldır adam akıllı blog yazılarımla ilgilenmiyorum. Sonra bir şeyi fark ettim. Aslında blog tutmak gerçekten bir şeyi derinlemesine öğrenmenize neden oluyormuş. Çünkü bunu okuyan insana anlatabilmek ve kendi anladığını gösterebilmenin olgusuna kapılmak.

İşte bu noktada bir yelken açıp, uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkıyoruz. Bazen hiç adını duymadığım ve bu yaşıma kadar duymamış olduğum terimlerin üzüntüsünü yaşamaya, bazen ben bunu biliyorum ama ifade edemiyormuşum demeye, bazen de bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizinle paylaşmanın yolcuğuna hoşgeldiniz.

Şimdi bu yolda neler olacak. Hiç bilmediğim ve artık öğrenmeye başladığım SPRİNG kısmı, Hibernate gibi sıfırdan notlarımı paylaşacağım alanlar, bilgim olduğu web servislere, HTTP protokolünün inceliklerine, JAVA EE’ye, Kodumuzu iyileştirmeye, projelere vs yani yolculuk için herşeyim yanımda.

İnşallah bu yolculuk güzel bir şekilde projelerle biter ve insanlara çok şey kazandırırım. Çok şey öğrenmek dileğiyle.

 

/*

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr”

Anlamı: Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!

*/

Yazar: umiitkose

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir