Herkese Uzun bir zaman sonra MERHABA :)

Herkese Öncelikle selam ve özlem 🙂 Sanırsam 2 3 ay oldu ve biraz daha yontuldum öğrendim geldim diyebiliceğim .. 3 ayda bi kaç küçük proje ve istediğim güzel bir web sistemi bitirdim.Yepyeni teknolojiler öğrendim.Tabi bunları hemen öğrenmedim.2 3 ay çalışarak stajı boş geçirmeyerek öğrendim.Eeee tabi zamanımı alan yeni bişeylerde oldu 🙂

Şimdi neler öğrendim nelerle uğraştım önümde neler var bunları bugün yazıp hemen işe başlıycam..

1-Öncelikle haziran ayında sınavlarım bittikten sonra android ile biraz ara vermem gerektiğine inandım ve staj ödevi için bir web sistemi ve web teknolojilerini araştırdım.Php’ye olan bi merak ile öğrenmeye koyuldum.. Php ile 4 5 tane ders yazdım.Artık o dersleri 20 üstü yapmanın vakti geldi sanırsam.Şehir portalı adını koyduğumuz bir web sistemi geliştirdim.Elazığda okuduğum için ve bu tür eksikliğini bildiğim için Elazığ ile ilgili bir web sistemi ile ilgilendim.Ağustos 18’te başladığım stajda bir web sisteminin iskeletini ve admin panelini oluşturdum Ağustos 18’i staja ilk başladığım gün görünümü bu şekil bir site duruyordu elimde..

2014-09-08_22h45_51 2014-09-08_22h58_06Yani kısacası bir iskeleti oluşmuş sitenin içi bomboş olması durumu ve kontrol edebiliceğim bir admin paneli vardı.Her gün stajda bişeyler kurcalıyarak web sistemini 9 Eylül’de bitirdim.Son görünüm ise 2014-09-08_23h21_07 2014-09-08_23h21_24bu şekil idi..

Amacım tanıtım amaçlı değil.Çok büyük bir proje de değil.Ama bir sistemi başlayıp bitirebildim.Yani inanınca bişeyin bitebildiğini görebiliyoruz.Yakın zamanda açıcam tabi şu dersler ve bazı olumsuzluklar yakamı bırakırsa..

Şimdi ise 2 3 proje ile ilgileniyorum.Peki bunların bana katkısı var mı ? Var. Gönül rahatlığı ile var diyebiliyorum artık.Veritabanı dersini bu dönem alıyorum ama yazın veritabanı ile mysql kullanarak yapılabilicek çok şeyi yaptım.Yani bilgim artık var ve yazılan herşeyi anlıyabiliyorum.SQL SERVER ‘ı da artık gördüğüm ve öğrenmeye çalıştığım veri tabanlarına ekleyebiliyorum.Ama en önemlisi php dilinin yanında MYSQL,CSS,HTML,JQUERY,HTACCESS gibi görsel dillerle,veritabanıyla uğraşmalarım oldu.Biliyorum demek için çok erken ama öğreniyorum demek için zamanı..

2-VeriTabanı dersi olduğunu demiştim.Artık java ile ilgili uygulamalar yapıyorum.Mysql bağlantısı ile netbeans ıde’de java swing kulanarak basit uygulamalar yapmaya çalışıyorum.Artık onlarıda anlatıp yayınlıcam 🙂

3-Mikroişlemciler dersi içinde mplab ve proteus kullanıyorum bunlar’ı da artık paylaşma vakti geliyor..

4-Ve en son ocaktan sonra Arduino ile ilgileniyorum.. Onunla ilgilide güzel bilgiler paylaşmaya çalışıcağım.

 

 

Yazar: umiitkose

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir