Android HATALARI

Merhaba arkadaşlar bu günlük ise android ile karşılaştığım android hatalari için.

1-) Appcombat_v7 hatası alan arkadaşlar aslında bunun hakkında bir sürü şey söyleniyor. Bana yeni güncelleme ile geldi ve yeni bir fragment ile yeni bir klasörde bunu veriyor. Google yönlendirmesi vs diyenler var 3.0 altı için çok daha iyi diyenler var var da var. Neyse ben bunu istemiyorum diyenlere Hemen anlatıyorum.

1-) Yeni bir proje açın ve Create Activity’i seçmeyin.

2_)yeni açılan projenin layout kısmı boş. CTRL+N diyip android activity next diyin ve empty’yi seçin. Artık boş olcaktır bu kadar 🙂 İnşallah olmazama diğer hatalarla karşılaşmak üzere..

*******************************

2. Hatamız ise Open SDK hatası yani sdk yolu bulunamadı hatası alanlar ve proje açılmasına izin verilmiyorsa Çözüm basit Hemen anlatıyım

1-Adım: Öncelikle Sdk’yı ve ADT (Siteyi hatırlamıyorum eclipse’li siteyi yüklüyceğiniz kısım) Yüklendiğine emin olun.

2-Adım: Sorun bende şundan kaynaklanıyordu.Dalgınlığına sdk yolu belirtmemişim.SDK Yolunu Window-Prefences’tan sdknın bulunduğu klasörü belirtin sorun giderilcektir..

Yazar: umiitkose

2 thoughts on “Android HATALARI

    songül aykut

    (19 Nisan 2019 - 10:39)

    hocam merhaba rahatsız ettiğim için kusuru bakmayın. ben bilgisayar öğretmenliği okuyorum proje geliştirme dersi için bir ödevim var da android studio programı ile yapmam gerek. telefon bağımlılığını önleyen bir telefon programı yapacağım ama aşamalarını bilmiyorum. aklımdaki düşünce kullanıcı telefonu kullanmak istemediği zaman dilimlerde alarm sistemi gibi kuracak mesela 14.00-17.00 arasındaki saatlerde kullanamayacak telefon kendini ya kitleyecek ya da komple kapatacak ve bu haftalık olarak tekrarlanacak. nasıl bir yön izlemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir